logo

Wesele pod namiotem, czyli powrót do staropolskich wesel

Share

Dzisiaj przyjęcia weselnego nie wyobrażamy sobie bez pięknej sali weselnej. W prawdzie jest to bardzo popularny i praktyczny sposób organizowania tego typu uroczystości. Niemniej jednak duża część młodych par chce, aby ich wesele było wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane dla wszystkich gości.

Zaczęto więc wracać do tradycji staropolskich wesel, gdzie nagminne były tzw. wesela pod namiotem. W ramach dygresji można by tu powiedzieć, że historia lubi się powtarzać ☺. To co wcześniej było uznawane za normalne, pracochłonne i mało komfortowe – w dobie współczesności stało się atrakcją i odskocznią od rytuału powielanych styli wesel.

Jak w niemal każdej regule, wszystko ma swoje wady i zalety. Nie inaczej jest też w tym przypadku. Prawdą jest fakt, iż obecnie takie wesele jest innowacyjnością i „bombą atrakcji”, przyczyniając się równocześnie do wielu problematycznych kwestii w przebiegu uroczystości weselnej. Głównym motywem budzącym wątpliwości w tej sprawie jest brak zaplecza sanitarnego na miejscu, wysokie koszty oraz “uroki przyrody” czyli owady, muszki, komary itp. Z kolei dużą zaletą takiego przyjęcia weselnego pod namiotem jest zapewne oryginalność, piękny plener – w miejscu dowolnie wybranym, duża powierzchnia oraz szeroki wachlarz dekoracji, co nie zawsze jest możliwe w przypadku sal weselnych.

Jak więc widać, wszystko zależy od naszych priorytetów – czy jesteśmy bardziej pragmatyczni, czy może bardziej podążamy za innowacyjnością. Najważniejsze jednak, abyśmy byli w tym dniu ludźmi najbardziej szczęśliwymi pod słońcem, a wszystkie elementy związane z uroczystością weselną dodawały nam jeszcze więcej entuzjazmu i zachwytu wobec gości weselnych jak i siebie samych.

  • Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *