logo

Wesele bez alkoholu – czy to już nie przegięcie?

Share

Jednym z poważnych dylematów przyszłej Młodej Pary, jest wesele o charakterze bezalkoholowym. Zazwyczaj decyzja o tego rodzaju weselach, wynika z abstynencji nowożeńców, bądź z problemu alkoholowego w którejś z rodzin. Obecnie wesela o takiej specyfice należą do zdecydowanej mniejszości.

Przechodząc do sedna sprawy największy niepokój jaki towarzyszy organizatorom wesela, wynika z rzekomej opinii gości. Wiadome jest, że goście weselni obdarowują nowożeńców różnymi prezentami mając przy tym na celu również zwrócenie części kosztów weselnych. Zatem przyszli małżonkowie nie wiedzą w jaki sposób mają postąpić, aby wiadomość o bezalkoholowym charakterze wesela nie obraziła gości weselnych. Podstawowym priorytetem w tej sprawie, jest poinformowanie o tym gości już przed weselem dobrym rozwiązaniem jest np. zawarcie tej wiadomości w zaproszeniu oraz krótkie uzasadnienie tegoż pomysłu. Inną formą złagodzenia” kontrowersji w tym temacie może być informacja o tym, iż Państwo Młodzi nie oczekują od gości nic więcej, prócz szczerych życzeń.

Pomimo wszelkiego rodzaju stosunkowo wczesnym poinformowaniu rodziny i znajomych o takiej specyfice uroczystości, warto jednak pomyśleć o pewnego rodzaju zastąpieniu tego braku jakim jest alkohol inną atrakcją.

W miejsce tej luki, świetnie może wpasować się chociażby wodzirej, który odpowiednio rozrusza” gości. Poprzez umiejętne zabawienie gości, wodzirej może sprawić, iż ludzie pomimo braku alkoholu będą się bardzo dobrze bawić i miło wspominać takie wesele.

Jeżeli jednak mimo usilnych prób rekompensaty za ten element trunkowy, trafią się niezadowoleni lub wręcz roszczący pretensje goście nowożeńcy nie powinni mieć najmniejszych obaw ani wyrzutów sumienia, gdyż docelowo to ich dzień, a przybyli goście powinni uszanować każdą decyzję Młodej Pary.

  • Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *