logo

Czy pieniądze są dobre jako prezent na ślub?

Share

Bardzo modne stało się obdarowywanie Państwa Młodych prezentami w postaci gotówki. Goście uważają, że jest to najbardziej wygodna forma prezentu, zaś młodzi ze względów praktycznych, chętnie zagospodarują ofiarowaną im sumę. Faktycznie, patrząc na ten aspekt pod względem praktycznym to pieniądze na prezent ślubny są jednym z najbardziej sensownych możliwości wspomożenia „świeżo upieczonego” małżeństwa w pierwszych momentach ich wspólnego życia.

Wiadomo, że po ślubie, młodzi ludzie mają mnóstwo potrzeb do zrealizowania i całą gromadę braków jakie należałoby zniwelować. W tym wypadku pieniądze zebrane z prezentów ślubnych są dużym wsparciem i rozwiązaniem wielu niekomfortowych sytuacji dla młodego małżeństwa. Jednocześnie skupiając się na samych pozytywnych kwestiach, odnośnie pieniędzy jako prezentu ślubnego, warto też przypatrzeć się drugiej stronie tego tematu, aby móc w pełni obiektywnie ocenić rozważany dylemat. Pieniądze stanowią pewnego rodzaju „zepchnięcie problemu” jakim jest dopasowanie i dobranie odpowiedniej rzeczy, która mogłaby stanowić dla Młodej Pary wymarzony prezent.

Nie zapominajmy, że prezenty pomimo swojej funkcji jaka przejawia się w użytkowaniu danego przedmiotu, stanowią też dużą wartość ze względu na przypisywanie ich do konkretnej osoby/osób od których otrzymaliśmy ów prezent. Patrząc czy używając zatem konkretnych rzeczy, załóżmy jedząc wspólnie obiad, przy użyciu np. serwisu obiadowego jaki otrzymaliśmy na prezent ślubny, przypominamy sobie tym samym o tych osobach, niekiedy wracając również do wspomnień z tego wspaniałego dnia. Ponadto Młoda Para otrzymując prezent rzeczowy od gości, nie dość, że na pewno cieszy się z nowego nabytku, to jeszcze zapewne docenia trud i wysiłek włożony przez bliskich, którzy przemyśleli i zastanowili się co tym młodym ludziom może się szczególnie przydać w początkach wspólnego życia. Fakt ten świadczy chociażby o tym, że goście zakupując podarunek, już wcześniej musieli myśleć o Młodej Parze, skupiając się na ich potrzebach, marzeniach czy też pragnieniach.

Innowacyjnym prezentem dla Państwa Młodych może być strona ślubna. Jest to niewielki wydatek, a z pewnością mile zaskoczy Młodych i gości. Coraz więcej osób decyduje się na taki prezent.

Reasumując zatem, odejście od tradycji kupowania prezentów rzeczowych, ma jak wszystko swoje plusy i minusy. Ważne jednak jest to, aby nie zatracić się w dobie nowoczesności i masowo napływających udogodnieniach, w tym także z robieniem prezentów ślubnych. Warto jednak pamiętać o najważniejszej istocie jaka kryje się w obdarowywaniu prezentami, szczególnie na takich uroczystościach jak ślub – bowiem aby nie ograniczyć się jedynie do przysłowiowego „oddawania za talerzyk”.

  • Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *