logo

Kiedy ślub po zaręczynach?

Share

To pytanie zadaje sobie zapewne duża część osób planujących związać swoją wspólną drogę życiową. Zaręczyny krótko mówiąc, to deklaracja mężczyzny odnośnie wspólnych planów z daną kobietą, zaś ze strony kobiety jest to bardziej kwestia odpowiedzi pozytywnej lub też negatywnej na pytanie mężczyzny. Kiedy jednak już dokładnie wiemy i nie mamy wątpliwości co do osoby, z którą chcemy spędzić resztę naszego życia, wówczas ważnym aspektem jest kwestia ślubu.

Oczywiste jest, że pierwszym etapem planowania wspólnej przyszłości są zaręczyny, następnie zaś ustalanie wszystkich szczegółów dotyczących ślubu i przyjęcia weselnego. Kwestia dotycząca organizacji wesela w zależności od zaręczyn jest bardzo indywidualna. Niektórzy decydując się na oświadczyny jak już mają ustaloną datę ślubu, inni nie mają jeszcze żadnych planów co do daty ślubu. Najważniejsze jest zatem, aby ustalanie daty ślubu było przede wszystkim wynikiem wspólnych ustaleń przyszłej młodej pary, nie zaś wyłącznie rodziców, czy rozważane pod kątem – „kiedy by najlepiej pasowało rodzinie”. Często zdarza się tak, że faktycznie data ślubu jest rozważana w kontekście innych wesel w rodzinie, które mogłyby się ewentualnie nakładać czy odbyć w zbyt krótkim okresie czasu, co jak wiadomo może być problematyczne pod względem finansowym. Takie sytuacje są jak najbardziej naturalne i nie ma w tym nic złego. Jednakże ważne jest aby ostatecznie, to młodzi decydowali kiedy najbardziej chcieliby, aby ten piękny dzień w ich życiu miał miejsce.

Trzeba wziąć pod uwagę również fakt, iż nie każdy jest gotów w takim samym czasie po zaręczynach zdecydować się na zawarcie związku małżeńskiego, ponieważ niektórzy ludzie – zwłaszcza mężczyźni potrzebują czasu na „oswojenie” się z tymi nowo podjętymi decyzjami i tym samym odpowiednio przygotować do tego wydarzenia.

  • Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *