logo

10 pytań, które powinniście sobie zadać przed ślubem

Share

10_pytan_przed_slubemŚlub to niewątpliwie jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Decydując się na zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, związujemy tym samym nasze życie z tą drugą połową. Pomimo licznych przygotowań, jakie towarzyszą ceremonii ślubnej, wspaniałej atmosferze jaka panuje przed ślubem – powinniśmy jednak zadać sobie kilka podstawowych pytań, które pomogą nam zdecydować, czy faktycznie chcemy związać nasze życie właśnie z tą osobą.

Nie zapominajmy również o tym, że czasami podświadomie podejmujemy pewne działania pod wpływem presji otoczenia, chcąc „uszczęśliwić” naszych bliskich czy nie zawieść tej osoby, z którą spędziliśmy kilka lat – więc teraz „wypadałoby” się pobrać. Najważniejsze jest jednak, aby ten czyn do jakiego zmierzamy był w pełni świadomy, dobrowolny i przemyślany.

Pytania, dzięki którym będziemy mogli bliżej poznać naszą przyszłą żonę/męża, a tym samym również odpowiedzieć sobie na pytanie czy to na pewno ta osoba i czy ja naprawdę chcę związać swoje życie z tą osobą, są następujące:

1. Dlaczego bierzemy ślub?
2. Jaki mamy stosunek do potomstwa, jakim nas Bóg obdarzy?
3. Jaki mamy stosunek do pieniędzy i jak bardzo są one dla nas ważne?
4. Jaką wartość stanowi dla nas stosunek małżeński?
5. Jak widzimy naszą przyszłość?
6. Czym jest dla nas wierność?
7. Jak traktujemy wzajemnie naszych rodziców?
8. W jaki sposób będziemy się dzielić obowiązkami domowymi?
9. Czy borykamy się z jakimiś uzależnieniami i jak należy sobie z nimi radzić?
10. Czy jesteśmy skłonni do agresji i w czym najbardziej się to przejawia?

Pamiętajmy zatem, że najistotniejszym faktem jest, abyśmy byli przekonani o decyzji dotyczącej ślubu. Piękne wesele, wspaniała muzyka, pyszne jedzenie, przesympatyczni goście – to wszystko przeminie, a nam pozostaje codzienne życie z osobą którą poślubiliśmy. Z kolei zaś wszystkie osoby, na których nam szczególnie zależy – będą szczęśliwi wtedy, kiedy my sami będziemy szczęśliwi. Nigdy zaś nie będziemy w stanie uszczęśliwić kogoś, jeżeli sami będziemy rozdarci i przygnębieni.

Tylko prawdziwa radość wewnątrz nas, może sprawić, iż będziemy w stanie uszczęśliwić innych.

„ Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli” – Albert Schweitzer.

  • Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *